ul. Podleśna 33

STREFA RODZICA

Szybki kontakt  od pon-pt  w godz  8:00-17:30 tel. 600 247 156   787 910 619

wróc do zajęć dodatkowych

Blisko 80% dzieci ma wady postawy ! Aby zapobiec tym wadom u przedszkolaków należy dostarczyć dzieciom zorganizowane formy  aktywności ruchowej w rozszerzonym wymiarze i wprowadzić elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w formie odpowiadającej ich wiekowi i możliwościom psychoruchowym.

Główne cele prowadzonych przeze mnie zajęć to:

• korygowanie istniejących zaburzeń statyki ciała
  • niedopuszczenie do powstawania wad postawy
  • kształtowanie nawyku utrzymania prawidłowej postawy w codziennym funkcjonowaniu
  • wzmacnianie mięśni posturalnych
  •

Na moich zajęciach staram się aby dzieci ćwicząc bawiły się i czerpały wiele radości z bycia w ruchu. Dlatego w zajęciach pojawia się wiele ćwiczeń w formie zabawowej. Kolejnym celem zajęć jest zmotywowanie dzieci do uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku, a także pobudzenie w nich dbałości o estetyczną sylwetkę i pogodny nastrój. Pamiętajmy, że wady postawy same nie znikają, nieleczone utrwalają się i pogłębiają doprowadzając do poważnych zaburzeń w sylwetce i zdrowiu dziecka.

Korektywa